Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri PDF

Tunisiamobilitycongress.com Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri Image
AÇIKLAMA

Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Cahit Sıtkı Tarancı. tunisiamobilitycongress.com'ye kaydolun ve Cahit Sıtkı Tarancı'den Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.

Yaş otuz beş! Yolun yarısı eder. / Dante gibi ortasındayız ömrün. / Delikanlı çağımızdaki cevher, / Yalvarmak yakarmak nafile bugün, / Gözünün yaşına bakmadan gider.Cahit Sıtkı Tarancı'nın, bu dizelerle başlayan "Otuz Beş Yaş" şiiri, Türk edebiyatının kült şiirleri arasındadır. Bir başka şiir ustamızın, Behçet Necatigil'in deyişiyle: "Şiirlerinde yaşamanın ve aşkın güzelliğini öven, ölümün üstünlüğünü vurgulayan, Türkçe'yi bütün tatlılık ve anlatım gücüyle şiire geçiren Cahit Sıtkı Tarancı, döneminin en çok okunan şairlerinden biri olmuş, hiçbir akıma bağlanmadan kendine özgü bir şiir geliştirmiştir. Şiirle ilgili bir soruya verdiği yanıt da bu doğrultudadır: 'Şiirle hayat arasındaki sıkı ilişkiye inandığım içindir ki, şiiri hiçbir zaman bir düşüncenin kanıtlanması (...) olarak düşünmedim. Şiirin yapısının gerektirdiği bu bağımsızlık, şairlerin özgürlük aşkıyla da açıklanabilir. Bunun için, baskı rejimlerinde ilk isyan bayrağını açanların daima şairler olduğuna şaşmamak gerekir.'" Tarancı'nın bütün şiirlerini, değerli eleştirmen Asım Bezirci'nin titiz derlemesiyle sunuyoruz.İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 280Baskı Yılı: 2016e-Kitap: Sayfa Sayısı: 319Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Can Yayınları 

Yaş otuz beş! Yolun yarısı eder. / Tarancı'nın Bütün Şiirleri'ni bir araya getirirken şöyle bir yol izlemeyi uygun buldum: Şiirleri, elverdiğince, yayım tarihlerine göre sıraladım.

BILGI

YAZAR: Cahit Sıtkı Tarancı

DOSYA ADI: Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri.pdf

ISBN: 9789755100173

YAYIN TARIHI: 2013

DOSYA BOYUTU: 4,63 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Otuz Beş Yaş - Cahit Sıtkı Tarancı | Kitap İstatistikleri (Bütün Baskılar)

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Cahit Sıtkı Tarancı' nın bir çok şiirini okuma imkanı bulacağınız bir kitap bu. Şairin 35 yaş şiiri, yaşama dair bir sürü duygu hissettirir bana.

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri | Cahit Sıtkı Tarancı | Can Yayınları

"Yaş otuz beş! Yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher Tarancı'nın bütün şiirlerini, değerli eleştirmen Asım Bezirci'nin titiz derlemesiyle sunuyoruz.

İLGILI KITAPLAR